MNK Gorovo: Juniori polovično @ Opatija

mnk_gorovo_sm…kapetan MNK Gorova, Moreno Milenković je jedan od najzaslužnijih za pobjedu domaćina…
…u drugoj utakmici juniori MNK Gorova su izgubili od MNK Grobnika 3:2…
Opatija – Juniori MNK Gorova su u 6. i 7. kolu 2. juniorske HMNL pobijedili MNK Domino 2:1 i izgubili od MNK Grobnika 3:2. Bile su to dvije teške, tvrde i neizvjesne utakmice protivnika slične snage u kojima su nijanse odlučile. U prvoj utakmici juniori MNK Gorova su dobro ušli u utakmicu i poveli golom Luke Mužića u 5.-oj minuti.
Pred sam kraj poluvremena Toni Juričić je izjednačio rezultat na 1-1. Pobjedu domaćinima je u 20.-oj minuti donio Pino Kovačević, koji je sjajno iskoristio dugačko dodavanje rukom golmana Milenkovića i manirom vrhunskog golgetera poslao loptu pod prečku.
Inače, kapetan MNK Gorova, Moreno Milenković je jedan od najzaslužnijih za pobjedu domaćina. Iskazao se sjajnim obranama i sigurnošću kojom je čuvao prostor između vratnica. Do kraja utakmice nije bilo golova i MNK Gorovo je ostvario važnu pobjedu.
Nedjelja, 13.2.2011.
Opatija, dvorana Gorovo, 18.30 h
Suci: Dujmić i Rude
Delegat: Tomić

Strijelci: 1-0 Mužić, 1-1 Juričić, 2-1 Kovačević
MNK GOROVO: Milenković, Katavić, Kovačević, Mužić, Ćutić, Ismaili, Saleš, Karlić, Žuljević, Uni
MNK DOMINO: Bedenik, Alilović, Tolić, Juričić, Stanić, Cianci, Rukavina
U drugoj utakmici juniori MNK Gorova su izgubili od MNK Grobnika 3:2. U utakmicu su bolje ušli Grobničani, ali ni naši malonogometaši nisu ostali dužni i prijetili su ponajviše preko Erika Saleša. U tih par minuta MNK Gorovo je stisnuo i to se isplatilo. U 12.-oj minuti Ivano Karlić je izbjegao pažnji obrani Grobnika i zabio za 1-0. S tim rezultatom se otišlo na odmor no sve dobro što je MNK Gorovo napravio dobro prokockao je u 23.-oj minuti kada je primio čak dva gola, a zabio ih je Dario Štanfel. Kako je ponestajalo vremena trener domaćina odlučio se za presing. To je riskantna vrsta igre jer se obrana postavlja visoko i ostaje puno praznog prostora između zadnje linije i golmana, ali tko ne riskira ne profitira.
MNK Gorovo ovaj put nije profitiralo, nego je u 29.-oj minuti dobilo lagani gol iz kontre,a strijelac je bio Tomljanović. No nisu se predali nego su pokazali sjajan karakter i pokušali nešto izvući iz ove utakmice. Nadu domaćinima vratio je Arton Ismaili, koji je zabio dvije minute prije kraja utakmice. Nakon sjajne akcije ostavio je golmana bespomoćnog i poslao mirno loptu u malu mrežicu. Uslijedila je jurnjava po terenu, a Ismaili je čak postigao i pogodak koji se nažalost nije priznao jer je isteklo vrijeme.
Sve u svemu napeta i zanimljiva utakmica u kojoj je pobjedu isčupala momčad s Grobnika, a što će biti drugi put to nitko ne zna.