Sportaši PGŽ-a iza sebe imaju uspješan vikend

Autor: Nikola Cvjetović 26.09.2023

Foto PGŽ

Niska medalja i priznanja sportašima iz PGŽ-a.

Rijeka - Protekli vikend obilježili su vrhunski uspjesi sportaša i sportašica iz PGŽ-e. Atletičarka Kvarnera Elena Ban na susretu kadetskih reprezentacija Češke, Hrvatske, Slovačke, Mađarske i Slovenije u Trnavi osvojila je zlato u disciplini 600 metara. Karlo Šaban osvojio je srebro na Svjetskom prvenstvu u boćanju za mlade u Alžiru, a Žarko Jerčinović postao prvak svijeta u disciplini bližanje i izbijanje u krug u kategoriji juniora U18. Najbolji hrvatski paratriatlonac, Kraljevičanin Antonio Franko, osvojio je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj ostvarivši najveći uspjeh u karijeri. Na Svjetskom prvenstvu u ronjenju na dah u Cipru, Sanda Delija i Petar Klovar osvojili su zlato, a Vitomir Maričić srebro. Drugo mjesto osvojila je Sportska delegacija PGŽ-a na 19. Igrama prijateljstva u Sloveniji, a Primorje EB izborio mjesto u Eurokupu, objavili su na Facebook stranici PGŽ-a i čestitali svim sportašima.