[FOTO/VIDEO] Održan 22. Maškarani ženski boćarski turnir u Marinićima uz glazbu i veselo nadmetanje
Autor: Nikola Cvjetović 31.01.2026

Maškarani ženski boćarski turnir u Marinićima i ove je godine privukao velik broj posjetitelja

Marinići - U boćarskom klubu Marinići sinoć je održan 22. Maškarani ženski boćarski turnir, amatersko i prijateljsko natjecanje koje je još jednom spojilo sport, tradiciju i maškarano veselje. Turnir je održan uz pratnju Limene glazbe Marinići, koja je dodatno doprinijela odličnoj atmosferi i karnevalskom ugođaju.
Na turniru je sudjelovalo ukupno 20 ekipa, svaka s po četiri natjecateljice, a boćarke su stigle s područja riječkog prstena, a natjecale su se ekipe Općine Viškovo, Kostrena i Čavli, dok je događanje pratila i brojna publika iz cijelog riječkog prstena. Igralište je bilo ispunjeno kreativnim maskama, smijehom i sportskim duhom, a turnir je protekao u iznimno veselom i prijateljskom ozračju.

Najuspješnija ekipa turnira bila je „Ni riti ka ne zhiti“, koja je osvojila prvo mjesto. Drugo mjesto pripalo je ekipi „Božice“, dok su treće mjesto osvojile „Mini iz Općine Viškovo“. Posljednje mjesto, uz mnogo dobre volje i sportskog humora, pripalo je ekipi „Ni lačne ni trezne“.
Posebno priznanje za najbolju koštadorku turnira osvojila je Laura Milardović, koja se istaknula svojom igrom i preciznošću.

Maškarani ženski boćarski turnir u Marinićima i ove je godine privukao velik broj posjetitelja te potvrdio svoju dugogodišnju vrijednost kao jedno od omiljenih karnevalskih događanja, koje uspješno spaja sport i pusnu tradiciju.




