[FOTO/VIDEO] Sanjin Srok ima najbolju belicu

Autor: Marin Aničić 07.04.2024

Sanjin gaji lozu u Kosima na području Općine Viškovo i Lovranšćini što se pokazalo kao izuzetna formula za uspjeh ali izgleda da je jak i u podrumarstvu jer je čak i njegova graševina za koju je grožđe dopremio iz Slavonije, osvojila zlato.

Kastav - U Boćarskom domu je po prvi puta održan Ocjenjivački susret vinara Kastavštine - Belica 2024. koji se već 19. godinu održava u organizaciji Udruge prijatelja ruž, grozja i vina "Belica".

Sveukupni pobjednik ove godine je upravo vino belica, Sanjina Sroka koji je sa svojim vinima osvojio četiri zlata. Sanjin gaji lozu u Kosima na području Općine Viškovo i Lovranšćini što se pokazalo kao izuzetna formula za uspjeh ali izgleda da je jak i u podrumarstvu jer je čak i njegova graševina za koju je grožđe dopremio iz Slavonije, osvojila zlato. Pripale su mu titule za najbolje ocijenjeno vino što je u ovom slučaju belica, najbolje ocijenjenu belicu, najbolju graševinu u kategoriji kupovno bijelo vino. Ovaj plodonosni vinar je osvojio zlato i u kategoriji domaće bijelo vino za dva vina, malvaziju i tocai - zeleni sauvignon. Drugo mjesto u ovoj kategoriji dijeli sa Željkom Monjcem koji je osvojio drugo mjesto također za malvaziju a pobjednik je s bijelim pinotom.

U kategoriji domaće crno vino najbolje vino je merlot Ivana Rubeše dok je u kategoriji kupovno crno najbolji također merlot Borisa Acingera, cabernet Borisa Acingera i syrah Darka Mandića s jednakim brojem bodova. U kategoriji posebna vina najbolji je syrah Damira Milata.

VIDEO

Sanjin Srok pobjednik 19. ocjenjivačkog susreta vinara Kastavštine „Belica 2024.“Sanjin Srok pobjednik 19. ocjenjivačkog susreta vinara Kastavštine „Belica 2024.“