Mirna Brusić i Stefani Stakorić osigurale slavlje rukometašica 'Liburnija Opatije'

Autor: Nikola Cvjetović 23.04.2023

Ekipa „Liburnije Opatije“ u 21. kolu Druge HRL - zapad upisala je novu pobjedu - na gostovanju u Crikvenici pobijedila je „Murvicu“ s 35:33.

Opatija - Ponajviše zahvaljujući posebno raspoloženim opatijskim rukometašicama Mirni Brusić i Stefani Stakorić, koje su zajedno čak 22 puta zatresle protivničku mrežu, ekipa „Liburnije Opatije“ u 21. kolu Druge HRL - zapad upisala je novu pobjedu. Na gostovanju u Crikvenici pobijedila je „Murvicu“ s 35:33. Domaće rukometašice pružile su jak otpor, na egalu s Opatijkama bile su do 15. minute susreta. Potom je uslijedilo razdoblje njihove nešto lošije igre pa na poluvrijeme Opatijke odlaze s pet golova prednosti. U nastavku susreta rukometašice „Murvice“ konstantno su „puhale za vratom“ Opatijkama koje su vodile s tri-četiri gola prednosti. Posljednji put, u posljednjoj minuti pogotkom Stipčić, domaće su stigle na samo gol zaostatka (33:34). Ipak, u zadnjoj minuti Lara Hunčak pogađa za povećanje vodstva i konačno slavlje Opatijki. Ovom pobjedom opatijske rukometašice „iskoračile“ su na 5. mjesto ligaške ljestvice.

Murvica – Liburnija Opatija 33:35 (15:20)
Crikvenica – GSD Crikvenica. Gledatelja: 30. Suci: Jarnec (Varaždin) i Purma (Rugvica).

Murvica: Toskić, Kutija 5, Stipčić 4, Skorić 7, Mandekić, Tomić 2, Rajković 3, Debelić 8, Lončarić 3, Runtas, Car 1.

Liburnija Opatija: Jardas, Vlaše 1, Fućak, Hunčak 4, Šegota 3, Vivoda, Stakorić 9, Tipura, Markov, Vukajlović 3, Lenac, Sinčić 2, Brusić 13.