U Kastvu uhićena 45-godišnjakinja: namjerno udarila policijsko vozilo i pružala otpor

Autor: Portal Torpedo 03.04.2026

Policija dovršila kriminalističko istraživanje – osumnjičena za oštećenje tuđe stvari i napad na službenu osobu predana pritvorskom nadzorniku

Kastav - Policijski službenici I. policijske postaje Rijeka dovršili su kriminalističko istraživanje nad 45-godišnjom hrvatskom državljankom, osumnjičenom za počinjenje kaznenog djela oštećenja tuđe stvari.

Riječ je o osobi za kojom je prethodno bila raspisana potraga, a koja je prije dva dana na području Kastva pokušala izbjeći postupanje policije. Unatoč jasnim naredbama za zaustavljanje, osumnjičena je ignorirala upozorenja policijskih službenika.

Tijekom kretanja osobnim vozilom namjerno je udarila u službeno policijsko vozilo, pri čemu je nastala materijalna šteta procijenjena na najmanje tisuću eura, čime je oštećeno tijelo državne uprave.

Nakon što je zaustavljena, prilikom uhićenja i privođenja pružala je aktivan otpor te ometala policijske službenike u obavljanju njihovih službenih zadaća.

Po završetku kriminalističkog istraživanja, 45-godišnjakinja je uz kaznenu prijavu predana pritvorskom nadzorniku, a protiv nje će biti pokrenut daljnji kazneni postupak pred nadležnim državnim odvjetništvom.

Više sa portala poduckun.net ...