[TREĆA HNL zapad] Uvjerljiva pobjeda Pomorca, Halubjan slavio kod kuće

Autor: Nikola Cvjetović 08.09.2024

Ilustracija - arhiva

U 3. kolu 3. HNL zapad Halubjan i Pomorac upisali nove pobjede.

Rijeka - Nogometaši Pomorca odlično su otvorili sezonu i upisali novu, drugu pobjedu u 3. HNL zapad. Na igralištu Lonja na Hreljinu pred 70-ak gledatelja slavili su protiv Naprijeda s visokih 0:3. Pogotke su postigli Marino Matković u 43. minuti, potom je povišeno vodstvo autogolom Antonija Leskura (2:0), a konačni rezultat postavio je Adrian Blečić (58').

Halubjan je na domaćem terenu slavio s 3:2 protiv Medulina 1921. Iako su u dva navrate "crveni" bili u rezultatskom minusu, na kraju su uspjeli preokrenuti i doći do pobjede. Josip Hmura u 6. minuti doveo je goste u vodstvo, Din Begović u 14. minuti je poravna na 1:1, a potom Hmura ponovo dovodi goste u novo vodstvo koje je trajalo svega nekoliko sekundi. U istoj minuti Antonija Roberta Ivica postiže pogodak za 2:2. U 58. minuti susreta Andre Franković osigurao je pobjedu Halubjana.