Humanitarni maškarani turnir „Emil Jeletić“ u Matuljima prikuplja sredstva za liječenje malog Vala
Autor: Nikola Cvjetović 30.01.2026

U sklopu akcije „Mladi za mlade“ dosad prikupljeno više od 26 tisuća eura, cilj je osigurati 35.000 eura za neurorehabilitaciju dječaka Vala Radovanovića
Matulji - U sklopu 21. Malonogometnog maškaranog turnira „Emil Jeletić“, koji će se održati ove subote, 31. siječnja, u sportskoj dvorani Matulji, nastavlja se i humanitarna akcija „Mladi za mlade“, ove godine pod nazivom „Za Valov prvi korak“. Cilj akcije je prikupljanje sredstava za liječenje dvoipolgodišnjeg dječaka Vala Radovanovića, koji zbog prijevremenog rođenja, krvarenja u mozgu i dijagnosticirane epilepsije ima ozbiljne neurološke i motoričke smetnje.
Organizatori su izvijestili kako je do sada u humanitarnoj akciji prikupljeno ukupno 26.286,79 eura, čime je omogućen predujam za prvu terapiju u centru za neurorehabilitaciju „THERAMOTO“ u Ljubljani, na koju Val kreće 18. svibnja. Ukupni cilj akcije iznosi 35.000 eura, koliko je potrebno za tri terapije i dvogodišnje liječenje, a do ostvarenja cilja nedostaje još nešto manje od 9.000 eura.
Malonogometni maškarani turnir započinje u 9 sati natjecanjima mlađih maškaranih ekipa, dok seniorski turnir kreće u 13 sati. Na ulazu u dvoranu bit će postavljena kutija za dobrovoljne donacije, a svi koji nisu u mogućnosti doći mogu podržati akciju uplatom na IBAN račun: HR82 2340 0093 2379 9707 5.
Ovogodišnje izdanje turnira i humanitarne akcije obilježava i jubilarnu dvadesetu godišnjicu, a tim će povodom u holu sportske dvorane biti postavljena „retro“ izložba fotografija s prijašnjih izdanja turnira.
Organizatori i roditelji malog Vala zahvaljuju svima koji su dosad pomogli te pozivaju građane da se uključe kako bi se osigurala potrebna sredstva i dječaku omogućilo što kvalitetnije liječenje, normalan razvoj i odrastanje.




