Opatijski šahist Erik Golubović šesti na EP-u u Sloveniji u brzopoteznom šahu

Autor: Nikola Cvjetović 02.10.2023

Erik je na Europskom prvenstvu sudjelovao i u sastavu reprezentacije dječaka do 14 godina u ubrzanom šahu te je hrvatska šahovska reprezentacija osvojila 6. mjesto.

Opatija - U slovenskom Čatežu od 27. rujna do 1. listopada održalo se Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu za mlade gdje su sudjelovala ukupno 448 natjecatelja iz 26 država po dobnim skupinama.

U iznimno jakoj konkurenciji desetogodišnji Erik Golubović osvojio je 6. mjesto u kategoriji brzopoteznog šaha za dječake do 12 godina.

Sestra Lana Golubović je također nastupila na Europskom šahovskom prvenstvu u kategoriji ubrzanog šaha za djevojčice do 12 godina i osvojila 18. mjesto.

Eriku je u rujnu ove godine ukazana velika čast te mu je dodijeljena međunarodna FIDE titula CM-majstorski kandidat koju dodjeljuje Svjetska šahovska federacija FIDE.

Zanimljiv je trenutni statistički podatak da tu međunarodnu šahovsku titulu posjeduje samo 12 dječaka u svijetu do 11 godina, a Erik je jedan od njih !