[VIDEO] U Općini Matulji održano primanje za uspješne sportaše - Nicole Milić, Martinu Vadlju i Marina Babina

Autor: Marin Aničić 22.09.2023

Nicole Milić u stalnoj je postavi Hrvatske atletske reprezentacije.

Matulji - Načelnik Općine Matulji, Vedran Kinkela i Tin Juračić, predsjednik Zajednica sportskih udruga Općine Matulji primili su uspješne sportaše s područja Općine Matulji – Nicole Milić, članicu Atletskog kluba „Kvarner“ Rijeka, Martinu Vadlju iz Triatlon kluba „Matulji“ i Marina Babina, također iz Triatlon kluba „Matulji“.

Nicole Milić je dugogodišnja uspješna sportašica, više puta nagrađivana od strane Općine Matulji radi svojih rezultata, višestruka državna prvakinja i klupska rekorderka, dio je stalne postave Hrvatske atletske reprezentacije. Ove godine ostvarila je 12. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u Jeruzalemu.

Martina Vadlja je instruktorica triatlona mlađih uzrasnih kategorija u TK „Matulji“ koja je na posljednjem izdanju ultra trail utrke 100 milja Istre pretrčala 168,8 kilometara za nešto duže od 44 sata. Prkosila je nevjerojatno teškim vremenskim uvjetima na ovoj danonoćnoj utrci, a ciljem u Umagu prošla ponosna jer je ostvarila još jednu svoju veliku želju.

Marin Babin je član TK Matulji koji je završio peti na trostrukom ultra triatlonu Svjetskog kupa. Početkom rujna sudjelovao je na trostrukom Ultra Triathlonu u Austriji, Badkersburg IUTA World Cup, gdje je u roku od 60 sati trebalo svladati 11,4 km plivanja, 540 km bicikliranja i 126,6 km trčanja. Marin je odradio triatlon unutar predviđenog vremena i osvojio izvanredno peto mjesto te je s tako velikim rezultatom postao tek šesti Hrvat koji je do sad uspio završiti ovo izuzetno zahtjevno natjecanje.