1.B HVL: Pobjeda protiv Arsenala

volosko_vaterpolo_sm…opatijski vaterpolisti nastavljaju svoj sjajni pobjednički niz…
S još jednom pobjedom protiv Arsenala opatijski vaterpolisti ostali su u utrci za prvaka 1.B HVL. Na plivalištu u Voloskom pred oko 200 gledatelja Opatijci su pružili slabu partiju ali unatoč tome na kraju su vrlo lagano upisali dva nova prvenstvena boda.
Gosti iz Pule koristili su tijekom cijele utakmice veliki broj pogrešaka u igri domaćina i tako izvukli za njih podnošljivi poraz.
Opatijci su poveli 2 : 0 golovima Sušnja i Peroša, na 2 : 1 smanjio je Strižić a Frajman iz lijepo odigranog kontranapada postavlja konačni rezultat prve četvrtine.
U drugom dijelu gosti hvataju priključak pogocima bivših Opatijaca Pupovca i Strižića ali trostruki odgovor domaćih igrača stiže u režiji Deželjina sa igračem više, Turine i Sušnja također sa igračem viška u polju,pa se na poluvrijeme odlazi sa lijepom prednošću opatijskih vaterpolista od tri gola razlike.
Početkom treće četvrtine Turina svojim drugim golom diže prednost na 7 : 3 da bi se do kraja tog dijela igre redom u listu strijelaca kod domaćina upisali Juraga i Deželjin( 2 ) a kod gostiju iz Pule kapetan Šarić i Pupovac.
Posljednju četvrtinu bolje otvaraju gosti i golovima Cirkovića i Pupovca prijete Opatijcima koji međutim tek tada ozbiljnije shvaćaju utakmicu te vrlo brzo i efektno postižu čak četiri gola u nizu kojima zatvaraju jučerašnji sraz.
Kod domaćih su se realizatorskim sposobnostima istakli Peroš i Deželjin dok su goste predvodili iskusni Pupovac i Strižić oba strijelci triju pogodaka.