1.B HVL : Salona prvak, Opatijci viceprvaci!

vaterpolo_biograd_smOpatijski vaterpolisti zabilježili su izniman uspjeh osvojivši drugo mjesto u prvenstvu 1.B HVL-e za sezonu 2010.
Volosko – U posljednjem kolu više nego uvjerljivo su pobijedili momčad Galeba iz Makarske te ga tako pretekli u ukupnom poretku za jedan bod. Iako je postojala teoretska šansa da se tom pobjedom osvoji naslov prvaka ipak se to nije dogodilo jer vaterpolisti Salone nisu dozvolili iznenađenje u subotnjoj utakmici u kojoj su rutinski savladali oslabljenu ekipu Biograda na njihovom terenu.
Opatijci su dan ranije obavili svoj dio posla pred prepunim tribinama plivališta u Voloskom pobijedivši odlične Makarane sa visokih 14 : 8, u utakmici u kojoj su izuzev jednog dijela druge četvrtine u potpunosti kontrolirali rezultat i događanja u bazenu.
Već u prvih osam minuta stekli su solidnu prednost zahvaljujući pogocima Turine, Martinčića i Deželjina dok je strijelac za Galeb bio Skender.
Čim je počela druga četvrtina Turina postiže svoj drugi gol i Opatijci vrlo autoritativno bježe na tri gola prednosti a situacija u plivalištu sugerira težak poraz drugoplasirane ekipe prvenstva.
Međutim kao i nebrojeno puta do tada, u igri domaćih vaterpolista dolazi do neobjašnjivog opuštanja koje prate neshvatljive pogreške u obrani što gosti objeručke prihvaćaju i za tili čas golovima Bućana, Popovića i Pehara stižu do izjednačenja.
Opatijci se tada ponovno mobiliziraju i do poluvremena postižu dva gola u režiji Damjanovića i Turine i tom se prednošću odlazi na produženi odmor.
Treći dio protiče u izjednačenoj igri u kojoj Opatijci ipak uspijevaju podići prednost na plus tri i to ponajviše zahvaljujući nezaustavljivom “sidrunu” Turini, strijelcu čak šest pogodaka na utakmici.
U posljednjoj četvrtini gosti nakon gola Lalića sa dva metra potpuno nestaju sa scene, a domaćini nošeni publikom još pet puta paraju mrežu solidnog Stapića za jednu od najuvjerljivijih pobjeda u ovogodišnjem prvenstvu.
Na kraju pohvale u domaćoj ekipi odlaze na račun odličnog Turine i nesavladivog vratara Vukovića dok u gostujućim redovima nije bilo pretjerano istaknutog pojedinca, a vrijedi napomenuti raritetan podatak da je osam Makarskih golova djelo osam različitih igrača.
tablice_zad
Plivalište u Voloskom, utakmica posljednjeg 18. kola 1.B HVL
Suci : Dragan Štampalija ( Šibenik ) i Marko Matijević ( Zagreb )
Opunomoćenik HVS-a : Zdravko Kučinić ( Zagreb )

Galeb MR –

Opatija : Željko Vuković, Matej Mrass, Denis Juraga, Arsen Sušanj, Tin Žulić, Krešimir Turina 6, Marko Paradžik, Matija Frajman 2, Duje Peroš 1, Vedran Deželjin 2, Deni Damjanović 2, Igor Martinčić 1, Andrija Kaluđerović, Milan Samac
Galeb MR : Tomislav Stapić, Vlado Lalić 1, Ivo Antunović 1, Alen Vujčić, Luka Bućan 1, Ivan Pehar 1, Mihovil Marinović 1, Luka Skender 1, Ante Vučko 1, Josip Borić, Neven Popović 1, Toni Antunović
Trener : Branimir Bućan

Liburnija.net: Ekipa opatijskih vaterpolista koja je osvojila drugo mjesto u prvenstvu 1.B HVL-e za sezonu 2010.